Sinop’un Türkeli ilçesinde yaşayan Murat Yaylalı, Türk Kızılay’ına tam 35 kez kan bağışında bulunarak büyük bir yardımseverlik örneği gösterdi. Yaylalı’nın bu anlamlı sosyal sorumluluğu, Kızılay’ın seçkin kan bağışçıları arasına girmesini sağladı. Türk Kızılay, Yaylalı’nın karşılıksız olarak gerçekleştirdiği bu davranışından dolayı onurlandırarak altın madalya ile ödüllendirdi. Bu ödül, Yaylalı’nın bağışlarının insanlık için taşıdığı önemi bir kez daha vurguladı. Murat Yaylalı’nın gösterdiği özveri ve insanlık sevgisi, çevresinde takdir toplarken, topluma örnek olacak nitelikte bir davranış sergilemiş oldu.